Roman

Kırmızı Pazartesi – Gabriel Garcia Marquez – Online Kitap Oku

Jose Saramago / Kırmızı Pazartesi / PDF – EPUB / Sayfa: 112

İşleneceğini Herkesin Bildiği Bir Cinayetin Öyküsü

Yazarına 1982 yılında Nobel edebiyat ödülünü kazandıran kısa roman. Gerçek bir olaydan esinlenerek kaleme alınmış çarpıcı bir namus cinayetini konu edinmektedir. Gabriel’in çocukluğunda yaşanmış ona ömür boyu bir travma olarak işlemiş olayların yıllar sonrasında keleme aldığı çarpıcı bir kitap. Kolombiya’nın bir kasabasında işlenecek olan o cinayetten herkesin haberi vardı. Bilinmeyen tek şeyse ne zaman olacağıydı. Fakat korkunç olan bu durum sanki hiç yokmuş ve olağanmış gibi insanların tepki vermemesiydi. o kana bulanacak olan Kırmızı Pazartesi adım adım yaklaşmaktaydı..

Kırmızı Pazartesi Hakkında

Kolombiyalı büyük yazar Gabriel García Márquez’in 1981’de yayımlanan yedinci romanı Kırmızı Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği, engel olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir namus cinayetinin öyküsü. Hem Kolombiya’da, hem de yayımlandığı dünyanın dört bir yanındaki pek çok ülkede sarsıcı etkileri olmuş bir roman. Usta yazar, çocukluğunu geçirdiği kasabada yıllar önce yaşanmış bir cinayet olayını aktarıyor. Romanın kahramanı Santiago Nasar’ın öldürüleceği daha ilk satırlardan belli. Kırmızı Pazartesi, yalnızca bir cinayetin arka planını değil, bir halkın ortak davranış biçimlerinin potresini de çiziyor. Böylece, sonuna dek ilgiyle okuyacağınız bu kısa ve ölümsüz roman, bir toplumsal ruh çözümü niteliği de kazanmış oluyor.

Kırmızı Pazartesi Online Kitap Oku

Kırmızı Pazartesi Online Kitap Oku

Alternatif

Kırmızı Pazartesi Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Aselsan Cinayetleri – Melik Duvaklı Online Kitap Oku

yakutlu

Islam ve Laisizm

yakutlu

Ihya-u Ulumiddin (4 Cilt-2. hm)

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy