Roman

Tanrı’yla Bütün İlişkimi Kestim – Katarina Mazetti – Online Kitap Oku

Katarina Mazetti / Tanrı’yla Bütün İlişkimi Kestim / Sayfa 144 / PDF

Tanrı’yla Bütün İlişkimi Kestim E Kitap

Mazetti bu kitabına aslında insanın Tanrı ile olan bağından ziyade Tarı adını kullanarak inançları kirleten bir çok gruhu eleştirmektedir. Mazetti’ye göre peygamberlerin amaçları temizdi fakat onların amaçlarını kendi maddi ve manevi çıkarların göre düzenleyen şahıslar, kurumlar daha önemlisi devletler bu öğretilerin tam tersine çıktılar. Tüm dinlerde örneğin adam öldürmek açıkça yasakken ama dinler sonra ki dönemde en çok ölümlerin dinler yüzünden işlendiği gibi çarpıcı gerçekleri yüzümüze vuruyor.

Tanrı’yla Bütün İlişkimi Kestim Hakkında

YAŞAM, ÖLÜM, TANRI VE GENÇ OLMANIN İSYANI ÜZERİNE MUHTEŞEM VE SARSICI BİR ROMAN

Muhammed, İsa ve Buda’nın iyi şeylere niyet ettiklerine inanıyorum. Benim katlanamadıklarım onların ardından gelen düzenbazlar! Dini çıkarlarına alet eden papazlar ve diğer muktedirler. İnsanları körü körüne itaat etmeye, vergi ödemeye, savaşmaya, kadınları kendi cehennemlerine hapsolmaya davet eden şarlatanlar. İnsan nasıl olur da bir yandan ‘öldürmeyeceksin’ derken, diğer taraftan halkı Tanrı ve anayurt için savaşmaya ve öldürmeye davet edebilir? Yo, hayır! Bizi aldatıyorlar!

Linnea, her gün kendini ispat etmek zorunda olduğu bir dünyaya uyanmanın sefaletiyle boğuşur. İlişkilerin semboller aracılığıyla yürütüldüğü, insanın sahip olduğu eşyalarla tanımlandığı bir dünyada yaşamanın zorluklarını aşmaya çalışır. İnsanı bir umuda bağlayan o saf inanç kirletilir, ruhsuz bir dünyanın ruhu olan din basit bir ticari ürüne çevrilirken “tacirlerin tanrısı”yla ilişkilerini keser. Yaşanan güne, solunan havaya merhaba diyebilmek ve anlamlı bir çığlık gibi yaşayabilmek için yeni bir imla arar hayata.

“Katarina Mazetti’nin diyalogları yıldırım gibi çarpıyor insanı… Sonra yangın yerine dönen ruhumuzdan yeni bir ben yaratmaya çağırıyor bizi.”
Arbetet

“…Mazetti’nin sözcükleri içimizi kor gibi dağlıyor… İtiraz etme yeteneğini kaybetmiş bir insanın yalnızca kuru bir kabuğa dönüştüğünü çarpıyor suratımıza.”
Sydsvenska Dagbladet

Tanrı’yla Bütün İlişkimi Kestim Online Kitap Oku Alternatif Tanrı’yla Bütün İlişkimi Kestim Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

En Karanlık Zevk – Gena Showalter Online Kitap Oku

yakutlu

Sahildeki Kulübe – Sarah Jio – PDF İmdir

yakutlu

Başkaldıran Bedenler – Berfu Şeker – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy