Roman

Şah’ın Bütün Adamları – Stephen Kinzer Online Kitap Oku

Şah'ın Bütün Adamları – Stephen Kinzer ekitap

Şah'ın Bütün Adamları kitabı hakkında bilgiler:

Stephen Kinzer'in Şah'ın Bütün Adamları isimli kitabı 303 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Okurlarımızın Hilâl ve Yıldız; İki Dünya ortasında Türkiye adlı kitabından tanıdıkları meşhur Amerikalı gazeteci Stephen Kinzer bu kez, CIA'nın 1953'te İran'da kotardığı darbenin ibret verici ayrıntılarını gün ışığına çıkarıyor. Fukara halkın seçtiği, demokrasiye ve anayasaya bağlı Musaddık'ın trajik öyküsünün yanısıra, Britanya ve ABD'nin dış politikalarının inşa süreçleri de bir casus romanı üslûbuyla anlatılıyor.
Bunların ötesinde, Stephen Kinzer, bugün Ortadoğu'da hüküm süren ve ABD'nin terörist olarak adlandırdığı oluşumların kökenini yarım asır önceki İran'da arıyor.
Ortadoğu'nun, İran'ın ve Batı'nın hem dününü hem de bugününü anlamak için esas bir kitap…
"Stephen Kinzer'in İran darbesini yeniden kurgulayışı fazla parlak, gerçekleri anlattığı için de fazla etkileyici. Bir serüven romanı kadar coşku verici. Ayrıca, Birleşik Devletler'in Afganistan ve Irak gibi ülkelerde ne işler çevirdiği hakkında da düşünce veriyor"
-Gore Vidal-
"Olağanüstü, akıcı ve gerçeklere dayalı… Şah'ın tüm Adamları heyecanlı ve soluk kesen bir casus romanı olmasının yanısıra, günümüzün zorlu problemleriyle de ilgili."
-Senatör Richard Lugar, Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkanı-
"Bir ulusun sözde inşa edilmesinin kasvetli komedisi. Bugünün Britanyalı ve Amerikalı okuyucuları utançtan kızaracaklar."
-John Le Carre-
Şah'ın Bütün Adamları Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Stephen Kinzer kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Aşkın Seçimi – Nicholas Sparks – Online Kitap Oku

yakutlu

Tenimdeki Mühür – Andrea Kane – Online Kitap Oku

yakutlu

Bir Başka Mavi – Amy Harmon – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy