Tarih

Uygarlık Tarihi Online Kitap Oku Prof. Dr. Abdullah Ersoy

Bu içeriğimizde yazar Prof. Dr. Abdullah Ersoy tarafından yazılan Uygarlık Tarihi isimli kitap hakkında detayları sizlere aktarıyoruz.

Yazının devamında Uygarlık Tarihi Online Kitap Oku seçeneğini bulabileceğiniz gibi, Yandex üzerinden telefona, tablete, bilgisayara indir, online olarak PDF formatında full görüntüle yükle (download) seçeneklerini de görerek ücretsiz (bedava) olarak kitabı temin edebilirsiniz. Bunların yanında Uygarlık Tarihi kitap oku seçeneğiyle birlikte kısa kitap özeti, tanıtımı ve kapak resmi de yazının detaylarında yer almaktadır.

Uygarlık Tarihi Kitabının Kısa Özeti Oku

Bu kitap uygarlığa genel bir bakış sağlamaktadır. Bunu gerçekleştirirken insanlığın düşünce, bilim ve sanattaki önemli başarılarını ve bunların ortaya çıktığı tarihi koşulları ele almaktadır. Ayrıca tarihin siyaset, ekonomi ve kültür yönlerini bütünleşik bir açıdan incelemektedir. Tarih kitapları genellikle bu konuları ayrı ayrı ele almıştır. Dolayısıyla bazı kitaplar yalnızca siyasi tarihi, bazıları yalnızca ekonomi tarihini ve bazıları da yalnızca sosyal tarihi kapsamaktadır. Bu kitapta bunlar arasındaki bağlantılar ortaya konulmakta ve tarihin bu çeşitli yönleri bir bütün olarak incelenmektedir.Bu kitapta dünyada toplumların ve uygarlıkların nasıl ortaya çıkıp geliştikleri, bunların süreçleri ve bu uygarlıkların ortaya koydukları başarılar anlatılmaktadır. Bu kitabın temel karakteristiği sadece siyasi olayları anlatan bir kitap değil, uygarlıkların her yönünün tarihi olmasıdır. Bu kitapta siyasi tarih de ele alınmakla birlikte, bu gelişmeler düşünce ve kurumların gelişimi, kültürel, ekonomik ve toplumsal gelişmelerin temelini oluşturan şeyler olarak sunulmaktadır.Uygarlık Tarihi’nde dünyanın önemli uygarlıklarının evrimi ve gelişimi incelenmektedir. Ayrıca dünyada bu uygarlıklar ve toplumlar arasındaki etkileşimin doğası ve niteliği de çeşitli aşamalar olarak incelenmektedir. Bu kitap dünyanın çeşitli bölgelerinde olup bitenleri, uygarlıklar arasındaki ilişkileri ve etkileşimlerin ne olduğunu ortaya koymayı amaçlamaktadır. Böylece daha ayrıntılı inceleme ve okumalar için gerekli altyapıyı ve bilgileri sağlamaktadır. Kitabın bölümlerinde önemli uygarlıkların karakteristikleri vurgulanmış, ayrıca toplumların ticaret ve ekonomi tarzları da anlatılmıştır. Günümüzdeki siyasi, sosyal ve kültürel gelişmelerin kökenleri, demokrasilerin kurulması ve olgunlaşması, insanların çevresini kontrol altına almak için giriştiği sürekli çabalar ortaya konulmaktadır.Uygarlık Tarihi dünya üzerinde önemli uygarlıkların ilk ortaya çıkışından küreselleşmenin oluşmasına kadar dünya tarihinde olup bitenleri özet biçiminde sunmaktadır. Bu kitap dünyadaki insanların ortak deneyimlerinin sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik açıdan özelliklerini ve ortaya koyduğu sonuçları derli toplu sunmayı amaçlamaktadır. Böylece dünya tarihini dengeli bir biçimde inceleyerek dünyada yaptıkları etkileri karşılaştırmalı olarak ortaya koymaktadır.

Not: Bazı kitapların kitap özetleri sunulurken kitabın konusu, kısa özeti, detaylı incelemesi, türü dışında karakterleri, ana fikri ve ne anlattığı hakkında ile ilgili de bilgi verilmektedir. Bu durum kitaptan kitaba değişmektedir. Bazılarında ise konu özeti yer almamaktadır. Sizler de yorumlar alanına kitap hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Uygarlık Tarihi Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2011-11-03
ISBN 6055339005
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 264
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 16 x 23.5 cm

Uygarlık Tarihi Kitabını Kim Yazmıştır?

Yazarın kitapları arasından en beğenilenlerden olan bu kitap yazar Prof. Dr. Abdullah Ersoy tarafından yazılmıştır.

Uygarlık Tarihi Online Kitap Oku

Yazar Prof. Dr. Abdullah Ersoy tarafından yazılan kitaplar arasında yer alan Uygarlık Tarihi kitabını Online Kitap Oku seçeneğiyle ya da sesli kitap olarak indirmek için buradasınız. Yalnız üzülerek belirtmek isteriz ki bazı kitaplar otomatik olarak siteye eklendiğinden dolayı tümünde indirme linki yer almayabilir.

Eğer yazı detayında Uygarlık Tarihi Prof. Dr. Abdullah Ersoy Online Kitap Oku linkini göremiyorsanız ve indiremiyorsanız alttaki yazıyı okuyunuz.

The post Uygarlık Tarihi Online Kitap Oku Prof. Dr. Abdullah Ersoy appeared first on Online Kitap Oku.

Benzer İçerikler

Ah Benim Öksüzlüğüm Online Kitap Oku Yahya Kürekçi

yakutlu

Erken Cumhuriyet ve Bilim Online Kitap Oku Osman Bahadır

yakutlu

Özbekistan’da Çok Türkler Var Online Kitap Oku H. Tuncer

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy