Roman

Yetim Kalacak Küçük Şeyler – Oya Baydar Online Kitap Oku

Yetim Kalacak Küçük Şeyler – Oya Baydar ekitap

Yetim Kalacak Küçük Şeyler kitabı hakkında bilgiler:

Oya Baydar'in Yetim Kalacak Küçük Şeyler isimli kitabı 320 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Babası bebeği görebilsin diye çocuğu kucağıma alıp cama yaklaştırıyorum. Bebek minik ellerini babasına uzatıyor. Ihtiyar adam, ihtiyarlık lekeleriyle bezeli, ince parmaklı, hünerli ellerini oğluna uzatıyor. İki minik, iki kocaman el soğuk cama çarpıyor. "Görüş bitti!" diye bağırıyor nöbetçi. Parmaklıklar arkasındaki adamın, ihtiyar babanın, minik bebeğin gözlerinde biriken yaşlar, o lahza okyanus kadar bir damla olup görüş hücresini dolduruyor.
Oya Baydar, gene unutulmayacak incelikte bir metin sunuyor okuruna; olaylarla değil anlık duygularla anlatılan bir yaşamöyküsü, bir çeşit otobiyografik roman bu. Öyle anlar vardır ki, bir bakış, bir ses, bir mimik; insana, dünyaya, yaşamanın eşsiz güzelliğine ya da derin kederine dair fazla şey anlatır. O ânın duygusunu sadece biz biliriz, biz hissederiz. O anlar tek bizimle vardır.
Yetim Kalacak ufak Şeyler'de Oya Baydar o anları derliyor; yetim kalmasınlar, başkalarında yaşasınlar diye. Çünkü, "An gelir, gitme vaktidir."
(Tanıtım Bülteninden)
Yetim Kalacak Küçük Şeyler Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Oya Baydar kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Bir Gün Tek Başına

yakutlu

Aşkın Resmi – Nora Roberts Online Kitap Oku

yakutlu

Ahmet Hikmet Müftüoğlu – Gönül Hanım (Roman Özeti)

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy