Roman

Beyaz Zambaklar Ülkesinde – Grigoriy Petrov – Online Kitap Oku

Grigoriy Petrov / Beyaz Zambaklar Ülkesinde / PDF – EPUB / Sayfa: 176

Atatürk’ün Önerdiği Kitap

Finlandiya’nın kendi kurtuluş savaşından sonra ülkenin geleceğe taşınması hızlı bir şekilde ilerlemesi için bir grup insanın azimle çalışması sonucu nasıl Beyaz Zambaklar ülkesine döndüğünü konu edinen bir eser. Atatürk’ün okullarda ders kitabı olarak okutulsun talimatı verdiği de bilinir. Bu kitap kişlerin sayısının hiç önemi olmadığını, önemli olan fikrin gücü olduğunu apaçık bizlere anlatan bir eserdir.

Beyaz Zambaklar Ülkesinde Hakkında

Finlandiyalılar 19. yüzyılın sonlarında özerkliklerini kazanınca kendi kültürlerini özgürce geliştirme olanağına kavuştular. Artık ülke aydınlarının öncülüğünde, tutkuyla çağdaş medeniyet yolunda ilerleyebilirlerdi. Tıpkı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türkiye gibi…
Bilinçli Finlandiya aydınları olan öğretmenler, rahipler, sanatçılar ve tüm entelektüeller, başlangıçta bir avuç kişiydiler. Ama bu, onların enerjisini zayıflatmak şöyle dursun, savaşımlarına güç kattı. Tüm zor koşullara karşın, ülkelerini ulusal dayanışmayla kurtarabileceklerine inanıyorlardı.
Bu ilginç kitapta G. Petrov, bıkıp usanmadan, yılmadan çalışıp bir ülkenin nasıl aydınlığa ve refaha kavuştuğunu gösteriyor.
Finlandiya’nın beyaz zambaklar ülkesine dönüşmesini büyük bir hayranlıkla izleyeceksiniz.

Beyaz Zambaklar Ülkesinde Online Kitap Oku

Beyaz Zambaklar Ülkesinde Online Kitap Oku

Beyaz Zambaklar Ülkesinde .

Benzer İçerikler

Genç Kızlar – Vincent Ewing – Online Kitap Oku

yakutlu

Beni Ödülle Cezalandırma – Özgür Bolat – PDF İndir

yakutlu

Aşkın Seçimi – Nicholas Sparks – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy