Ekitap, ekitap indir
Roman

Beyaz Zambaklar Ülkesinde – Grigoriy Petrov – Online Kitap Oku

Grigoriy Petrov / Beyaz Zambaklar Ülkesinde / PDF – EPUB / Sayfa: 176

Atatürk’ün Önerdiği Kitap

Finlandiya’nın kendi kurtuluş savaşından sonra ülkenin geleceğe taşınması hızlı bir şekilde ilerlemesi için bir grup insanın azimle çalışması sonucu nasıl Beyaz Zambaklar ülkesine döndüğünü konu edinen bir eser. Atatürk’ün okullarda ders kitabı olarak okutulsun talimatı verdiği de bilinir. Bu kitap kişlerin sayısının hiç önemi olmadığını, önemli olan fikrin gücü olduğunu apaçık bizlere anlatan bir eserdir.

Beyaz Zambaklar Ülkesinde Hakkında

Finlandiyalılar 19. yüzyılın sonlarında özerkliklerini kazanınca kendi kültürlerini özgürce geliştirme olanağına kavuştular. Artık ülke aydınlarının öncülüğünde, tutkuyla çağdaş medeniyet yolunda ilerleyebilirlerdi. Tıpkı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türkiye gibi…
Bilinçli Finlandiya aydınları olan öğretmenler, rahipler, sanatçılar ve tüm entelektüeller, başlangıçta bir avuç kişiydiler. Ama bu, onların enerjisini zayıflatmak şöyle dursun, savaşımlarına güç kattı. Tüm zor koşullara karşın, ülkelerini ulusal dayanışmayla kurtarabileceklerine inanıyorlardı.
Bu ilginç kitapta G. Petrov, bıkıp usanmadan, yılmadan çalışıp bir ülkenin nasıl aydınlığa ve refaha kavuştuğunu gösteriyor.
Finlandiya’nın beyaz zambaklar ülkesine dönüşmesini büyük bir hayranlıkla izleyeceksiniz.

Beyaz Zambaklar Ülkesinde Online Kitap Oku

Beyaz Zambaklar Ülkesinde Online Kitap Oku

Beyaz Zambaklar Ülkesinde .

Benzer kitaplar

Hitlerin Son 13 Günü – Savaş Özpınar Online Kitap Oku

yakutlu

Bir Soru Bir Aşk – David Nicholls Online Kitap Oku

yakutlu

Elma Çekirdeği – Katharina Hagena – Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap