Ekitap, ekitap indir
Roman

Morgue Sokağı Cinayeti – Edgar Allan Poe – Online Kitap Oku

Edgar Allan Poe / Morgue Sokağı Cinayeti / PDF – EPUB / Sayfa: 152

Poe Amerika’nın önemli hikayecilerinden birisidir. Poe’nin en meşhur hikayesi de mutlaka bir yerlerden duymuş ama hiç okumamış olduğunuz “Morgue Sokağı Cinayeti” adındadır. Baş kahramanı Dupin olan bu roma diğer benzeri bir çok popüler roman karakterine ilham kaynağı olmuştur. Korku, gerilim, gizem ve polisiyeyi aynı kısa hikayelere sığdırmayı başaran bu usta hikayecinin kaleminin ne kadar kuvvetli olduğuna şaşıracaksınız.

Morgue Sokağı Cinayeti Hakkında

Binanın dış kapısı açık olduğundan ziyaretçimiz zili çalmadan içeri girmiş ve merdivenden birkaç adım çıkmıştı. Ama şimdi sanki kararsızlığa düşmüş gibiydi. Hemen ardından indiğini duyduk. Dupin hızla kapıya yönelmişti ki, adımların tekrar yukarıya yöneldiğini işittik. İkinci defa geri dönmedi, kararlılıkla yukarı ilerledi ve dairemizin kapısını çaldı. “Girin,” dedi Dupin, neşeli ve içten bir sesle.

Edgar Allan Poe (1809-1849), ABD’li şair, kısa hikâyeci, editör ve edebiyat eleştirmenidir.Amerikanın ilk kısa hikâye yazarlarından olan Poe, modern anlamda korku, gerilim ve polisiye türlerinin de öncüsüdür. Sıklıkla ilk polisiye hikâye olarak anılan Morgue Sokağı Cinayetleri’nin kahramanı Dupin, Arthur Conan Doyle’un Sherlock Holmes’ü ve Agatha Christie’nin Hercule Poirot’su gibi polisiye kahramanı için model olmuştur.

Kahramanımız Dupin’in başrolde olduğu aldığı Morgue Sokağı Cinayetleri, Marie Rogêt Gizemi, Çalınan Mektup isimli üç hikâyeyi Sensin O Kişi ile birlikte sunuyoruz.

Morgue Sokağı Cinayeti Online Kitap Oku

Morgue Sokağı Cinayeti Online Kitap Oku

Morgue Sokağı Cinayeti .

Benzer kitaplar

Yaban Diyarlardaki Yabancı – Robert A. Heinlein – Online Kitap Oku

yakutlu

Cagdas Islam Bilimine Giris

yakutlu

Revenants Serisi (Paranormal Üçlemesi) – Amy Plum – Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap