Tarih

Ermeni Milliyetçiliğinin Serüveni (Taşnaklardan ASALA’ya Yeni Belgelerle) Online Kitap Oku Mehmet Perinçek

Bu içeriğimizde yazar Mehmet Perinçek tarafından yazılan Ermeni Milliyetçiliğinin Serüveni (Taşnaklardan ASALA’ya Yeni Belgelerle) isimli kitap hakkında detayları sizlere aktarıyoruz.

Yazının devamında Ermeni Milliyetçiliğinin Serüveni (Taşnaklardan ASALA’ya Yeni Belgelerle) Online Kitap Oku seçeneğini bulabileceğiniz gibi, Yandex üzerinden telefona, tablete, bilgisayara indir, online olarak PDF formatında full görüntüle yükle (download) seçeneklerini de görerek ücretsiz (bedava) olarak kitabı temin edebilirsiniz. Bunların yanında Ermeni Milliyetçiliğinin Serüveni (Taşnaklardan ASALA’ya Yeni Belgelerle) kitap oku seçeneğiyle birlikte kısa kitap özeti, tanıtımı ve kapak resmi de yazının detaylarında yer almaktadır.

Ermeni Milliyetçiliğinin Serüveni (Taşnaklardan ASALA’ya Yeni Belgelerle) Kitabının Kısa Özeti Oku

“Ermeni milliyetçi hareketinin serüveni, özellikle de Taşnaksutyun Partisi’nin tarihi yazılmadan geçmişten bugüne Ermeni meselesini anlamak mümkün değil.”
Dr. Mehmet Perinçek şimdiye kadar gün yüzüne çıkartılmamış kaynaklara ve onlardan çıkan sonuçlara dayanarak Ermeni milliyetçiliğinin tarihsel serüvenini kaleme aldı. Dünyada ilk kez yayımlanan Rus devlet arşiv belgelerinin yer aldığı bu özgün çalışma,bilinmeyen birçok görsel malzeme ve belgeyle birlikte okura sunulmaktadır. Ermeni milliyetçiliğinin, geçmişten bugüne derslerle dolu serüvenin yazılması, 100. yılında “Ermeni soykırımı” iddialarına bir yanıt niteliği de taşıyor.
Kitaptan bazı konu başlıkları:
• Grigoriy Artsruni ve Ermeni Milliyetçiliğinin Irkçı-İşbirlikçi Kökleri
• Rus Arşiv Belgeleri ile Taşnaksutyun Partisi’nin Kuruluşu ve Türkiye’deki Faaliyetleri (1890-1915)
• Çarlık Askeri İstihbarat Raporlarında Dünya Savaşı’nın Arifesinde Ermeniler
• Rus İçişleri Bakanının Gizli Mektubu: 1915’e Giden “Kanlı Yol”
• Tiflis Jandarma Müdürünün Raporu: Taşnakların Yolsuzlukları, Yalanları…
• Dünya Savaşı’nda Çarlık Askeri Mahkemelerinin Tutanaklarında Ermeni Çetelerinin Katliam ve Yağma Politikası
• Osmanlı’ya Çalışan Ermeni Bir Ajan: Arşavir Saakyan
• Kürt Sorunu ve Taşnaklar
• İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi-Taşnak İşbirliği

Not: Bazı kitapların kitap özetleri sunulurken kitabın konusu, kısa özeti, detaylı incelemesi, türü dışında karakterleri, ana fikri ve ne anlattığı hakkında ile ilgili de bilgi verilmektedir. Bu durum kitaptan kitaba değişmektedir. Bazılarında ise konu özeti yer almamaktadır. Sizler de yorumlar alanına kitap hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Ermeni Milliyetçiliğinin Serüveni (Taşnaklardan ASALA’ya Yeni Belgelerle) Kitap Özellikleri

Alt tarafta “kitap kaç sayfa, kaçıncı baskı, ne zaman çıktı” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Yalnız fiyat detayları yer almamaktadır.

Yayın Tarihi 2015-03-23
ISBN 9753439411
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 360
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 23 cm

Ermeni Milliyetçiliğinin Serüveni (Taşnaklardan ASALA’ya Yeni Belgelerle) Kitabını Kim Yazmıştır?

Yazarın kitapları arasından en beğenilenlerden olan bu kitap yazar Mehmet Perinçek tarafından yazılmıştır.

Ermeni Milliyetçiliğinin Serüveni (Taşnaklardan ASALA’ya Yeni Belgelerle) Online Kitap Oku

Yazar Mehmet Perinçek tarafından yazılan kitaplar arasında yer alan Ermeni Milliyetçiliğinin Serüveni (Taşnaklardan ASALA’ya Yeni Belgelerle) kitabını Online Kitap Oku seçeneğiyle ya da sesli kitap olarak indirmek için buradasınız. Yalnız üzülerek belirtmek isteriz ki bazı kitaplar otomatik olarak siteye eklendiğinden dolayı tümünde indirme linki yer almayabilir.

Eğer yazı detayında Ermeni Milliyetçiliğinin Serüveni (Taşnaklardan ASALA’ya Yeni Belgelerle) Mehmet Perinçek Online Kitap Oku linkini göremiyorsanız ve indiremiyorsanız alttaki yazıyı okuyunuz.

The post Ermeni Milliyetçiliğinin Serüveni (Taşnaklardan ASALA’ya Yeni Belgelerle) Online Kitap Oku Mehmet Perinçek appeared first on Online Kitap Oku.

Benzer İçerikler

Doğu Akdeniz Yakından Online Kitap Oku Uğur Kökden

yakutlu

Balkanlar’da İslam Medeniyeti-1. Milletlerarası Sempozyumu Tebliğleri, Sofya, 21-23 Nisan 2000 Online Kitap Oku

yakutlu

Ah Benim Öksüzlüğüm Online Kitap Oku Yahya Kürekçi

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy