Roman

Peter Pan Ölmeli – John Verdon – Online Kitap Oku

John Verdon / Peter Pan Ölmeli / PDF – EPUB / Sayfa: 522

John Verdon’ın heyacan dolu gizemli romanlarından birisi olan “Pater Pan Ölmeli” adlı romanı sizlerle.

Oldukça ünlü ve zengin olan bir iş adamı yakın bir akrabasının cenaze töreni esnasında vurularak öldürülür. Bu durum insanlarda şoke etkisi yaratır ve başlatılan soruşturma sonucu iş adamının karısı tutuklanarak ömür boyu hapse mahkum edilir.Fakat kadını böyle bir şey yapmayacağından emin olan Hardwich soluğu dışlanmış dedektifimiz Dave Gurney’in yanında alır. Dave daha ilk incelemesinde bir şeylerin ters gittiğini anlar ve çok geçmeden Peter Pan denilen masum yüzlü bir kişinin bu cinayetin ve onla alay eden diğer kişilerin ortadan kaybolmasıyla bağlantı kurar..

Peter Pan Ölmeli Hakkında

John Verdon’un şimdiye dek yazdığı bu en şaşırtıcı romanında, her olayı bulmaca çözer gibi ele alan Dave Gurney, polisin belirttiği şekilde işlenmesi imkansız olan bir cinayeti sıra dışı dehasıyla çözebilecek mi…

Varlıklı bir işadamı, annesinin cenazesinde suikasta kurban gitmiştir. Suçlu bulunan karısı tutuklanır ve ömür boyu hapse mahkum edilir. Onun masum olduğuna inanan sürgündeki dedektif Hardwick, bu esrarı çözebilecek tek kişinin, Dahi Dedektif Dave Gurney’in kapısını çalar.
Suikastçının, bulunduğu noktadan hedefi vura bilmesinin imkansızlığı sadece Gurney’in dikkat edebileceği küçük bir ayrıntıydı.
Gurney, soruşturma için delilleri toplamaya başladıkça birbiri ardına tuhaflıklar olduğunu fark eder ve çok geçmeden tehlikeli bir adamın, sonucunda sadece ölüm olan şeytani hamleleriyle karşı karşıya kalır. Bu adamla alay eden herkes, bir gün ansızın ortadan kaybolmuş, kendilerinden bir daha hiç haber alınamamıştır. Öldürürken hep aynı şarkıyı mırıldanan, dünyanın en azılı tetikçisi, çocuk görünümlü olduğu için “Peter Pan” denilen sihirbaz bir cani.

Peter Pan Ölmeli Yorumlar

“Dehşet verici bir olay ve çatallı yol ayrımında bir dedektif. Kesinlikle başarılı bir kombinasyon.”
-New York Daily News-

“SherlockHolmes gibi Gurney de gerçeğe o derece susamış, hassas ve mantıklı.”
-New York Times-

“John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip.”
-Washington Post-

Peter Pan Ölmeli Online Kitap Oku

Peter Pan Ölmeli Online Kitap Oku

Alternatif

Peter Pan Ölmeli Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Hümeyra (Cep Boy)

yakutlu

Sanma Ki Yalnızsın – Elif Şafak Online Kitap Oku

yakutlu

İktidar – Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy